Jak ogrzać ogród zimowy

Skonstruowanie ogrodu zimowego wymaga dosyć dużego nakładu pracy, nie jest też zbyt małym wydatkiem. Wydaje się, że najbardziej skomplikowana jest kwestia odpowiedniego ogrzania ogrodu, ponieważ pieniądze, które wydajesz na odpady, możesz wygrać tylko w Enegycasino.

Korzystanie z ogrodu przez cały rok

Czasami, w ramach oszczędności, ludzie w ogóle nie decydują się na żadne ogrzanie ogrodu. Wydaje się jednak, że po włożeniu dużego wysiłku w budowę ogrodu i po wydaniu dużej sumy pieniędzy chciałoby się korzystać z niego przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych. Niewątpliwie, jest to możliwe i to bez wydawania astronomicznych pieniędzy.

Ogród zimowy ogrzewanie

Ogrody zimowe bardzo często ogrzewane są przez tak zwane promienniki grzewcze. Są to urządzenia, które znamy przede wszystkim z ogródków restauracyjnych. Bardzo często w zimie lub na jesień właściciele restauracji ustawiają je w ogrodach, ażeby nie musieć składać ogródków, kiedy tylko spadnie temperatura powietrza. Generalnie, promienniki grzewcze wykorzystywana są przede wszystkim na otwartych przestrzeniach, które trudno ogrzać.

Promienniki grzewcze dobrze sprawdzają się w ogrodach zimowych z racji tego, że są one ekonomiczne. Oznacza to, że pozwalają na wyprodukowanie dużej ilości ciepła, jednocześnie nie pobierając zbyt wiele energii. Dzięki temu, korzystanie z nich po prostu nie jest zbyt drogie.

Warto zauważyć, że istnieją dwa rodzaje tych urządzeń. Na rynku dostępne są promienniki grzewcze elektryczne oraz gazowe. Jedne i drugie zdają się być podobne, jeśli chodzi o ekonomiczność ich używania.

Inne metody ogrzewania ogrodu

Oczywiście, ogród zimowy można ogrzewać również w inny sposób. Czasami wykorzystuje się ogrzewanie podłogowe. Nie zawsze jednak możliwe jest umieszczenie w ogrodzie odpowiedniej do tego instalacji. Ponadto, wydaje się, że nie jest to zbyt wydajna metoda ogrzewania.

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie w ogrodzie zimowym tradycyjnych grzejników ściennych. Jednakże, z tego typu grzejnikami jest jeden poważny problem. Ogród zimowy zwykle nie ma tradycyjnych ścian, lecz jedynie ściany stworzone ze szkła. Nie ma natomiast wątpliwości co do tego, że grzejnika nie można przymocować do szyby. Z tego też względu, jeśli chce się ogrzewać ogrody zimowe tradycyjnymi grzejnikami ściennymi konieczne jest stworzenie odpowiedniej ściany. Niestety, wiąże się to z dużym wydatkiem. Co więcej, grzejniki wcale nie zapewniają najbardziej wydajnego ogrzewania.

Odpowiednia konstrukcja ogrodu

Nie ma wątpliwości co do tego, że aby zaoszczędzić nieco na ogrzewaniu konieczna jest odpowiednia konstrukcja ogrodu. Niestety, ale ogrody zimowe przeważnie łatwiej tracą ciepło niż pomieszczenia w domu. Z tego też względu, ogrzewanie ich zawsze jest droższe i po prostu trudniejsze. Użycie odpowiednich materiałów podczas budowy ogrodu może zminimalizować koszty.

Przede wszystkim, ważny jest wybór odpowiednich profili, które będą podstawą konstrukcji ogrodu. Uważa się, że zdecydowanie najlepiej nadają się do tego profile zrobione z aluminium. Główną cechą, z której aluminium jest najbardziej znane jest jego lekkość. Jest to materiał, który wykorzystywany jest na szeroką skalę na przykład w przemyśle lotniczym. Wynika to z tego, że dzięki temu, iż jest on lekki, samoloty z aluminiowymi elementami nie mają problemów z unoszeniem się nad ziemią.

Jeśli zaś chodzi o ogrody zimowe, aluminium jest dobre z tego względu, że jest wytrzymałe oraz odporne na rdzę. Jest to ważne, gdyż konstrukcja ogrodu narażona jest na działanie wody, pochodzącej zwłaszcza z deszczu. Co więcej, aluminium jest materiałem, który cechuje się nieprzepuszczalnością ciepła. Oznacza to, że mając profile stalowe w ogrodzie zimowym możemy być spokojni o to, że nie będzie z niego uciekało zbyt wiele ciepła.

Alternatywnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o profile jest użycie tych zrobionych ze stali. Oczywiście, nie jest to również rozwiązanie, które byłoby bardzo złe. Jednakże, stal nie ma aż tak dobrych właściwości termoizolacyjnych jak aluminium. Problem ze stalą jest też taki, że ma ona skłonności do rdzewienia.

Odpowiednie szyby

Jak już wspomniano, ogrody zimowe są mocno oszklone. Tak naprawdę, szkło zastępuje w nich ściany oraz dachy. Dlatego też, tak ważny jest wybór najodpowiedniejszych szyb. Powinny one przede wszystkim cechować się izolacją cieplną. To właśnie od grubości szkła i od jego cech zależy jak wiele ciepła będzie wydostawało się z ogrodu. Niewątpliwie, im lepsze właściwości dotyczące przepuszczania ciepłą tym droższe szyby. Jednakże, jest to wydatek jednorazowy. Ogrzewanie natomiast jest wydatkiem stałym. Dlatego też, wydaje się, że zdecydowanie lepiej jest jednorazowo zapłacić trochę więcej za szyby, gdyż pozwoli to w przyszłości regularnie oszczędzać na ogrzewaniu ogrodu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że problem z temperaturą w ogrodzie pojawia się nie tylko w zimie, ale również w lecie. W zimie ogrody zimowe są często zbyt chłodne, a w lecie zbyt gorące. Jeśli chodzi o ten drugi problem, to wynika on przeważnie właśnie z zastosowania nieodpowiednich szyb. Wykorzystanie szkła nierefleksyjnego skutkuje tym, że ogród zimowy niezwykle szybko się nagrzewa. Jeśli słońce jest mocne, to bardzo szybko temperatura w ogrodzie zimowym rośnie tak szybko, że odpoczywanie w nim po prostu staje się całkowicie niemożliwe.

Jednakże, jeśli kupi się szyby refleksyjne, to promienie słoneczne będą skutecznie odbijane i nie będą wpadać do ogrodu. Dzięki temu, temperatura nie będzie rosnąć i ogród zimowy będzie cały czas przyjemny. Ważne, aby wszystkie szyby, bez żadnego wyjątku były refleksyjne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.